חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
אנטנה של ''סלקום'' ברחוב עין גנים מסעירה את הסביבה

דרישה להוציא צו הריסה לאנטנה הסלולארית, שהוצבה על גג בניין ברחוב עין גנים 83. התושבים טוענים כי האנטנה הוצבה בהיחבא, באישון לילה. מורים בחטיבת ''ברנר'' הנמצאת בסמוך לבניין, יצטרפו למאבק ויחתמו על עצומה.

מיכל פטמן - Local - 06.02.08

תושבי רחוב עין-גנים, הפגינו ביום שישי האחרון נגד הצבת אנטנה סלולארית על גג בניין, עין גנים 83. הדיירים גילו רק לאחרונה, כי באישון לילה הוצבה על הגג אנטנה סלולארית של סלקום, מבלי ליידע אותם.
ג' אחד הדיירים, מתאר את ההרגשה: ''כל השכנים מפחדים, כולל הדיירת שגרה בסמיכות וחוששת לצאת למרפסת. אני אישית נורא מפחד מהקרינה אחרי שקראתי כתבות על אנשים שחלו בסרטן. אני מפחד על הילדה שלי בת השנה וחצי ועל האישה. אם לא נצליח להסיר את הדבר הזה , אנחנו מתכוונים לעזוב את הדירה. יש עוד דיירים שמתכונים לעזוב וכבר פרסמו את הבית למכירה. השכנים לא מוכנים לשלם מיסי וועד בית, אם ועד הבית לא יעמיד עורך דין. זה מאוד לא נעים , זה בא פתאום בהפתעה. אנחנו נילחם עד הסוף, עד שהאנטנה תוסר. עומדת מולי הבריאות שלי ושל משפחתי''.

תושבי הבניין ובניינים סמוכים ברחוב, החלו להתארגן להסרת האנטנה וכבר החתימו עשרות תושבים על עצומה נגד הצבתה של האנטנה הסלולארית על הגג. התושבים אף
גייסו למאבק את חטיבת ''ברנר'' הנמצאת בקרבת האנטנה. לדברי הדיירים, מורי החטיבה יחתמו אף הם על העצומה להסרת האנטנה וכבר פרסמו את הנושא באתר האינטרנט של החטיבה.
יו''ר סיעת ''שיא לפ''ת'' עו''ד אורי אהד, נרתם אף הוא לעזרת התושבים ודרש השבוע להוציא צו הריסה לאנטנה.

אהד במכתב לאוחיון: ''מבדיקה אותה ביצעתי עולה כי האנטנה הוקמה ככל הנראה ללא היתר ותוך ניסיון להסתירה ולהסוותה מעיני התושבים במקום. עלי להזכירך, כי כבר לפני 6 שנים קיבלה הועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר את יוזמתי שלא לאשר הקמתן של אנטנות סלולריות באזורי מגורים ומוסדות חינוך. לאור האמור לעיל עליך להוציא באופן מיידי וללא כל דיחוי צו הריסה מינהלי לאנטנה אשר יבוצע בזמן הקרוב ביותר. במקביל, יש לפעול להגשת כתבי אישום הן נגד חברת סלקום והן כנגד המשכיר אשר פעלו להקמתה של האנטנה''.

תגובת פורום החברות הסלולריות: ''ראשית, חשוב לציין כי על פי על-פי עקרון הזהירות המונעת המחייב הקמת יותר אנטנות על מנת להוריד את רמת הקרינה יש לפעול להקמתם של יותר מתקני שידור. ארגון הבריאות העולמי, המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות מעודדים מדיניות זו במטרה לשמור על בריאות הציבור. חשוב לציין כי הרשת הסלולרית בישראל היא מהבטוחות והמפוקחות בעולם. פריסת התשתית הסלולרית נעשית כחוק ומותנית בקבלת היתרים מהגורמים האמונים על כך כולל המשרד להגנת הסביבה.

''הרשת הסלולרית הינה תשתית לאומית לכל דבר ועניין ופריסתה נעשית בדרך אשר נועדה להבטיח כיסוי סלולרי איכותי ובטוח לציבור.
מתקן השידור נשוא פנייתך, קיבל את האישורים הנדרשים מטעם המשרד להגנת הסביבה ומהמועצה המקומית. היתרים אלו מבטיחים את עמידתו בתקנים הנהוגים בארץ, תקנים אשר מחמירים פי עשר מהתקן המומלץ ע''י ארגון הבריאות העולמי''.