חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצרים



צפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
קרינה מסוכנת מעל גגות התושבים

 תושבים שהתגוררו בסמוך לקו מתח גבוה במועצה אזורית חוף הכרמל חלו בסרטן. למה לא מעבירים את הקו? בחברת החשמל מדיינים על אופן המימון

אלעד הופר | 23/5/2008 10:28  - NRG

קו מתח עליון העובר מעל בתי היישובים במועצה האזורית חוף הכרמל עומד כעת במרכז מאבק, שמנהלים תושבי המועצה על איכות חייהם. כ-20 תושבים שהתגוררו בסמוך לקו המתח כבר חלו בסרטן, ובמועצה דורשים מחברת החשמל להרחיק אותו מהבתים.

שמונה מבין חולי הסרטן, כולם תושבי היישובים גבע-כרמל, צרופה ועין-איילה שבהם עובר קו המתח העליון, נפטרו בשנים האחרונות, ובמועצה החליטו לבדוק את רמות הקרינה ביישובים.

 

"הבאנו את המשרד להגנת הסביבה והבדיקות הראו קרינה מעל 40 ו-70 מיליגאוס, כאשר על פי הארגון הבינלאומי לחקר הסרטן חשיפה של שני מיליגאוס באופן רציף עשויה לגרום לסרטן, ובתוך מרבית בתי המגורים בארץ ובעולם החשיפה אינה עולה על ‭0.4‬ מיליגאוס‭,"‬ מספר יו"ר הוועדה להגנת הסביבה במועצת חוף הכרמל, יוקי גז.

אחד מהחולים, יוחאי אהרוני ‭(70)‬ ממושב צרופה, כמעט ואינו מסוגל לדבר. "אנחנו כרגע בטיפולים ולא רוצים לחפש אשמים, אבל אני מעריכה שיש קשר בין עמוד החשמל וקו המתח למחלה‭,"‬ אומרת בשמו בתו סיגל. צביה ליליאן ‭,(56)‬ שחלתה בשנת 2001 בסרטן השד, אמרה: "אני מבינה שהולכים להזיז את קו המתח בשנת ‭,2011‬ אבל למה אי אפשר לעשות את זה כבר עכשיו‭."?‬

ראש המועצה, כרמל סלע, פנה כבר לפני שנה לשר להגנת הסביבה גדעון עזרא ועדכן אותו בתוצאות הבדיקה, וכעת מתרכז המאבק בדרישה להזזת קו המתח. "חברת החשמל הסכימה להוביל לשינוי הקו וזה יקרה‭,"‬ אומר סלע.

מחברת החשמל נמסר בתגובה: "הקו הוקם ונמצא בהתאם לכל האישורים הנדרשים ועל פי התקנים. החברה נמצאת בשלב תכנון העתקת הקו. טרם המעבר לביצוע יהיה צורך להסדיר את נושא המימון, שנמצא בדיונים‭."