חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
אשדוד: התושבים נאבקים נגד האנטנות הלא-חוקיות

מי שביקר באשדוד בזמן האחרון, לא יכול היה לפספס את המהפך שהיא עוברת מעיר אפורה למקום מגורים מתקדם ומפותח עם רצועת החוף מפוארת, בנייני יוקרה ומלונות חדשים. אבל עם הקדמה צצו גם הבעיות - עשרות התושבים שבחרו לגור באזור החדש זכו אמנם לנוף מדהים, אבל קיבלו במתנה גם שכנים לא רצויים - אנטנות סלולאריות.

הדר וייס - גלי צה"ל

עדי גולן עבר לגור במתחם "קוסטה דל-סול" ברובע י"ז באשדוד לפני שמונה חודשים, שכונה חדשה שצופה היישר אל הים התיכון. כשקנה את הדירה, סיפר לו הקבלן שבמלון שנבנה ממול מוצבות אנטנות סלולריות, אך הציג בפניו מסמכים שקובעים בברור כי ברגע שהבניין יאוכלס יפוג תוקף האישור - והאנטנות יסולקו.

אולם - שמונה חודשים כבר עברו - והאנטנות עדיין מוצבות במקומן. "אכלוס הבניין היה בחודש פברואר. אנחנו עכשיו כבר באוקטובר - כלומר כבר שמונה חודשים הם עבריינים", מספר עדי בכעס, "אנשים אחרים בונים פרגולה ומיד באים פקחים ומורידים אותה, כאן לא עושים כלום, ואנחנו בינתיים מתבשלים".

מזה חודשיים מנהלים עדי ושאר דיירי האזור מאבק נגד האנטנות שנשקפות מחלון ביתם - אך ללא הועיל. המלון נמצא בבעלות משותפת של חברה פרטית ושל החברה לפיתוח אשדוד ששייכת לעירייה, וזו ממשיכה להשכיר את גג המלון לחברות הסלולריות - בניגוד לחוק.

 

ראש העיר כבר הורה להוריד את האנטנות
בשונה ממאבקים אחרים שמנהלים אזרחים נגד הצבת אנטנות, באשדוד לא צריך לשכנע אף אחד שמיקום האנטנות אסור: העניין כבר נקבע בהחלטה של הוועדה לבניין ערים, וגם ראש העיר עצמו הורה למנכ"ל החברה לפיתוח אשדוד לפעול בנושא.

התושבים מדגישים כי המאבק חייב להיפתר בחודש הקרוב, עוד לפני הבחירות המקומיות לראשות העייריה, אחרת - סביר להניח שעניין יידחה בחודשים רבים. "גם ככה עבדנו קשה כדי להגיע למקום הזה", מסביר עדי, "אם נזנח את זה עכשיו, מצטרך להתחיל את כל המאבק מהתחלה - וכל המאמצים שלנו יירדו לטימיון".

מנכ"ל החברה לפיתוח אשדוד, גלעד טרודלר, מסר בתגובה לגלי צה"ל כי הבירור לגבי מועד איכלוס הבניין לא נמצא בתחום אחריותו, וכי לאחר שנודע לו על החלטת הוועדה לבניין ערים הורה לחברות הסלולריות להסיר את האנטנות. עם זאת, הדגיש כי על החברות להערך לשינוי, ויש לאפשר להן זמן סביר לעשות זאת.