חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
מערכת החינוך בבית הספר אוסישקין, בכפר סבא תושבת החל מיום שישי הקרוב

ועד ההורים העירוני פנה לראש העירייה בעצומה ובה דרישה להתערבות מיידית לסילוק האנטנה. ההורים דורשים מהעירייה שתתערב משפטית בהליך, אך לטענת ההורים העירייה השיבה להם שאין לה כסף להגשת צו מניעה. אמיר דנאי מאיים בהשבתת מערכת החינוך כולה.

?Subject= החינוך בבית הספר אוסישקין, בכפר סבא תושבת החל מיום שישי הקרוב">אירית מרק   - הרשת המקומית - 03.12.08

לפני כחודש נודע להורי התלמידים בבית הספר אוסישקין וקומפלקס גני הילדים בכפר סבא, כי האנטנה שהיתה מוצבת בסמוך לרח' סתיו בהוד השרון, ובסמוך לבתי הספר עתידים ורמון בעיר הוד השרון, הועברה ליד גשר אסירי ציון, על גבול השיפוט של כפר-סבא, זאת לאחר מאבק ארוך בן 14 שנים של התושבים וההורים בהוד-השרון להעתקתה.

האנטנה ממוקמת בשטח השיפוט של עירית הוד השרון, שנתנה את האישור להתקנתה במקום במסגרת הועדה המקומית לתכנון ובניה.

יו''ר ועד ההורים בבית הספר אוסישקין, סיגל הבר, מצאה עצמה בחודש האחרון, נלחמת מול גורמים ממשלתיים רבים בבקשה להתערבות בפרשה. העירייה מצידה טוענת כי היא פנתה לסלקום וגורמים נוספים אך ללא הועיל עד כה.

ועד הפעולה, טוען כי פנה לעירייה בבקשה להגשת צו מניעה המוערך בעלות של 20 אלף שקלים, אך לטענת ההורים, העירייה השיבה שאין כסף לכך. עוד נאמר להורים, לטענתם, כי אין כרגע מצע להגשת צו מניעה.

סיגל הבר:''לתדהמתנו נוכחנו לדעת כי האנטנה נמצאת במרחק של כ –150 מטר ממתחם גני ילדים בו נמצאים מעל ל – 120 ילדים, ומול בית הספר היסודי הגדול בכפר-סבא המונה כ – 700 תלמידים. למיטב ידיעתנו בימים הקרובים עומדים להעמיד עוד שתי אנטנות אחת מהן של חברת פרטנר שעתידה להיות מוצבת במרחק של כ – 100 מטר מבית הספר. כך שעפ''י התכנון, הילדים אמורים לחסות בצילה של חוות אנטנות בעלות עצמה גבוהה. לדעתנו, מדובר במעשה שלא יעשה, כאשר פותרים עוול אחד ע''י יצירת עוול אחר, ואנו הורי בית הספר נלחמים נגדו בכל האמצעים העומדים לרשותנו.

בעקבות לחץ שהופעל ע''י ועד ההורים של בית הספר אוסישקין, ונציגי התושבים נוצר דיאלוג בין נציגי ראשי הערים וחברת סלקום. החל דיון בנושא והוצעו מספר מקומות חלופיים. אך הצעות אלה נדחות כל פעם על ידי אחד הצדדים. ''אנו מוצאים את עצמנו בסיטואציה קפקאית שבה גופי ענק כמו עיריות וחברות הסלולר שולחים אותנו בלך ושוב ומותירים אותנו חסרי אונים מול סכנת הקרינה ולבד במאבק''.

לטענת יו''ר ועד ההורים המוסדי, עיריית כפר סבא מתנערת מאחריות משמעותית בפרשה:''לצערנו הרב, עיריית כפר סבא, שאנו רואים בה אחראית על בריאות התושבים, לא פועלת בצורה נחרצת ושולחת את התושבים להילחם בעצמם את המלחמה תוך הבעת תמיכה נירפית. העירייה אינה עושה שימוש מספק בכלים המשפטיים, הכלכליים והציבוריים העומדים לרשותה כדי להשפיע על חברות הסלולר ועל עיריית הוד השרון לעשות את המהלך המתבקש ולהגן בכך על בריאות תושביה והילדים בגנים ובבית הספר. כך למשל היא אינה מסכימה לקשור את הרחקת האנטנות למכלול דיוני הועדה המקומית לאישורי אנטנות נוספות הדרושות לחברות הסלולר בכפר סבא.
ועד ההורים העירוני הביע בישיבתו האחרונה תמיכה בלתי מסוייגת במאבקנו ואף שיגר עצומה לראש העיר כפר סבא בדרישה לפעול בצורה נחרצת לשמירה על בריאות הילדים''.

עוד מציינת הבר כי נעשה ניסיון, לרתום נציגי ציבור ושרים למאבק (שרת החינוך, מנכ''לית משרד החינוך, השר להגנת הסביבה, שר התקשורת, המרכז לשלטון מקומי, הסתדרות המורים בשרון ועוד) ''אולם השפעתנו כאזרחים מן השורה דלה יחסית לאפשרויות העומדות בפני ראש העיר''.

ביום ראשון השבוע התכנס ועד ההורים המוסדי של בית הספר אוסישקין והחליט לעשות מעשה ולהרחיק את הילדים מהסכנה הנשקפת להם. ''איננו מוכנים להיות חלק מניסוי אנושי שתוצאותיו יתבררו בטווח הארוך או הקצר חס וחלילה. בישיבה החליט הועד לקרוא להורי בית הספר לא לשלוח את ילדיהם ללימודים בבית הספר אוסישקין החל מיום שישי 5 בדצמבר 2008. (לא כולל תלמידי החינוך המיוחד). ביום שישי ה – 5 בדצמבר תתקיים הפגנה מול חנות סלקום בקניון ערים בכפר סבא ואנו נהיה שם כדי להביע את מחאתנו. אנו קוראים לראש עיריית כפר סבא להצטרף למאבק ולעמוד בראשו תוך שימוש בכל הכלים העומדים לרשותו להעתקת מיקום האנטנות. אם חי אדיב הצליח גם הוא יכול''.

יו''ר ועד ההורים: ''קבלנו נתונים מפורטים לגבי הסכנות המשמעותיות הטמונות באנטנה הקיימת ובאלה העתידות לקום''. טוען דנאי ומציין כי קיבל מידע נוסף לגבי מגוון הפעולות הרחב שננקט עד כה בכל דרך אפשרית. ''לצערנו כל הפעולות שננקטו לא הועילו ובימים אלה עלולה לקום אנטנה נוספת
הגענו למסקנה מצערת כי לא ניתן עוד לשתוק וכי הדרך הלגיטימית היחידה שנותרה לנו הינה השבתת בית הספר עד שימצא פיתרון שיבטיח את בריאות ילדינו. אין ספק שמדובר בצעד הכרוך בקשיים ונדרשת לו התגייסות מצד כולנו אולם זוהי הדרך היחידה להצלחת המאבק ובידינו דוגמאות לכך שמאבקים נחושים דומים הובילו לתוצאה.
לפיכך החל מיום שישי הקרוב יושבתו הלימודים בבית הספר. נצא כולנו הורים וילדים להפגנת מחאה ברחבת קניון ערים מול סלקום ופרטנר (מאושרת על ידי המשטרה) נוכחותכם בהפגנה הינה חשובה ביותר שכן תנאי הכרחי להצלחת המאבק הינה התגייסות של כולנו''.

הבר מדגישה כי מאחר וברור שהשביתה תיצור קושי להורים פנה הוועד למס' מוקדים בכפר סבא המתמחים בהפעלת ילדים אשר נעתרו לבקשתם לסייע ויהיו מוכנים לקלוט ילדים בין השעות 8 ל – 13 . עדיפות לכיתות הנמוכות. ''בנוסף, קיימת אפשרות להתארגן במתכונת של קייטנת הורים כאשר נחלק את הכיתה לאשכולות ומידי יום יתארחו הילדים בבית שונה. לעדכן חברי הועד באיזו פתרון היו מעוניינים עד יום חמישי בערב כדי שנוכל הערך ולהקל על כולנו. אנו בטוחים כי מאבקנו המשותף יוביל לתוצאה הרצויה לכן תמיכת כל אחד ואחד הכרחית''.

בפנייתו לראש העירייה, דורש דנאי הסרת האנטנות סלולאריות בקרבת בית הספר אוסישקין לאלתר ''אנו, נציגי ההורים, רואים בך, ובפרנסי העיר, כאחראים לבטיחות ובריאות ילדינו בעת שהייתם במוסדות החינוך העירוניים. אנו מצפים לראות אתכם בראש המאבק הצודק להעתקת האנטנות. אנו מצפים שתפעילו את כל האמצעים להיאבק מול ראש עירית הוד השרון וחברות הסלולר ותראו בהורים ובתושבים שותפים למאבק, ולא מובילי המאבק. אנו מצפים שתפעילו את כל האמצעים והכלים שברשותכם על מנת לגרום הרחקת האנטנות למקום מרוחק גם ממוסדות החינוך בהם לומדים ילדי כפר סבא''.

דנאי מציג מספר דרישות, בין השאר, שיתוף פעולה מול עיריית הוד השרון והנהלות חברות הסלולר לגיוס הסכמתם להרחקת האנטנה. פעילות מול שרי ממשלה, חברי כנסת ורשויות התקינה, ארגוני העובדים ועודץ ''אנו תומכים במאבקם הצודק של הורי בית הספר אוסישקין וגני הילדים להרחקת מפגע קרינתי זה מכ- 850 ילדים רכים, ונעשה כל מאמץ ברמה העירונית כדי שהאנטנה/ות יוסרו בקרוב. אנו נפגין סולידריות ואחדות שורות מלאה איתם ובמידת הצורך נחריף את המאבק בצורה מאוחדת על פני כל מערכת החינוך בעיר''.

מהעיריה נמסר בתגובה ל local:"ועד הפעולה המשותף לעיריית כפר-סבא ולתושבים באיזור בי"ס אוסישקין, התכנס השבוע בראשות מנכ"ל העירייה אבי בן חמו. מנכ"ל העירייה דיווח לתושבים כי ראש העיר פנה לשר לאיכות הסביבה, לשר התקשורת ודרש את התערבותם המיידית בנושא. בן חמו אף פועל לכינוס ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת, לדון במצבים שבהם מקימים אנטנות סלולריות על גבול בין שתי רשויות סמוכות, מתוך כוונה שהדבר יחייב הסכמת שתי הרשויות להקמת אנטנות כאלו. ראש העיר בן-חמו פנה לממונה על המחוז במשרד הפנים, כדי שיפעיל את הכלים החוקיים העומדים לרשותו בדרך של בוררות בין רשויות מקומיות, כדי להסדיר את המחלוקת הקשה בין כפר-סבא והוד השרון. התושבים יוצאים להפגנה בקניון ערים, אל מול החנויות של חברות סלקום ופרטנר בקריאה לדרוש את הסרת האנטנות מקרבת בתי התושבים, בית הספר וגני הילדים. גם הלשכה המשפטית מגוייסת על-מנת למצוא את כל הדרכים החוקיות והמשפטיות- שעומדות לרשות העירייה והמאבק כולו. התושבים הודיעו כי ישביתו את בית הספר וגני הילדים במטרה לעורר את דעת הקהל וגורמי הממשלה על-מנת שאלו יפעילו את סמכותם להרחקת האנטנות. נפעיל את כל הכלים החוקיים העומדים לרשותם ולא ישקטו עד להרחקת האנטנות מקרבת תושבי כפר-סבא".