חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
האנטנה מול אוסישקין ממשיכה לפעול

השכנים החדשים של האנטנה, תושבי רחוב תל חי, נערכים למאבק נגד הצבתה ממול בתיהם.

?Subject=ה מול אוסישקין ממשיכה לפעול">אירית מרק   17.12.08 - לוקאל

האנטנה שמוצבת מול בית ספר אוסישקין ממשיכה להסעיר את הרוחות. בשבוע שעבר התבשרו הורי התלמידים כי הוחלט להעביר את האנטנה 200 מטר מזרחה. עכשיו השכנים החדשים של האנטנה, תושבי תל חי, נערכים למאבק נגד הצבתה. בינתיים, האנטנה ממשיכה לפעול

עיריית כפר סבא הגיעה להסכמה להזזת האנטנה השנויה במחלוקת מול אוסישקין, 210 מטר מזרחה. נראה שבעירייה שכחו לקחת בחשבון, שגם שם גרים מול התוואי דיירים.
עיריית כפר סבא הגיעה בשבוע שעבר להסכם פשרה עם עיריית הוד השרון וחברות הסלולאר, לפיה תעבור האנטנה ממול בית הספר אוסישקין, למיקום חדש הממוקם כ-210 מ' מזרחה על אותו תוואי. התלמידים חזרו לבית הספר ביום חמישי שעבר והשקט והשלווה חזרו לשכון בקרב מאות ההורים המוטרדים.

אולם, השבוע נראה כי מדובר בהחלטה שלא נתנה את הדעת על ההתנגדויות הצפויות, שכבר החלו לזרום מתושבי תל חי, השכנים החדשים של האנטנה. יצויין כי העברת האנטנה תלויה כל כולה בהיתר חדש שאמורה עיריית הוד השרון להנפיק.
אסתר וין, המתגוררת ברחוב תל חי 1, מסרה השבוע כי תתנגד להצבת האנטנה מול ביתה ברחוב, "אנחנו נפתח במאבק להעברת האנטנה. ועד הורים סגר את העניין כשהבטיחו להם שהאנטנה תעבור, אבל לאן היא תעבור? אלינו. אני לא יודעת על סמך מה העירייה אישרה העברת האנטנה לכיוונינו. לא נסכים בשום פנים ואופן להצבת האנטנה מול ביתנו".

לדברי עיריית כפר סבא, על-פי המידע שבידיהם, חברות פרטנר ופלאפון ביקשו אף הם להקים אנטנות, ככל הנראה בשטח הסמוך אף הוא לבית ספר אוסישקין ולגני הילדים. על-פי הצהרת עיריית הוד השרון החברות טרם קיבלו היתרים להקמת האנטנות.
מדובר העירייה גל סגל נמסר: "ראש העיר מאמין שגם הפעם, הרצון הטוב של עיריית הוד השרון, שיתוף הפעולה של החברות הסלולריות ונחישות העירייה וההורים, יביאו לכך שגם האנטנות הללו יועתקו הרחק מבית הספר וגני הילדים".

גורמים בעיריית הוד השרון, טוענים כי עיריית כפר סבא מנותקת מהמציאות הקיימת. לדברי סגן ראש עיריית הוד השרון, יגאל שמעון, כרגע אין כל סיכום בר ביצוע להעתקת האנטנה: "עד שלא אדע בוודאות שיש הסכמה גם בין הדיירים המתגוררים מול האזור אליו אמורה לעבור האנטנה לא ניתן יהיה לאשר את ההעברה.
בינתיים, קיבלתי הרבה התנגדויות מהתושבים מכפר סבא והוד השרון. יכול להיות שיצטרכו למצוא מקום יותר רחוק כדי להשביע רצון התושבים משני הצדדים".

לאן בעצם אמורה לעבור האנטנה?
"לקחו אנטנה שממוקמת במרחק 220 מ' מבתי התושבים בכפר סבא והצמידו אותה למרחק 150 מטר מבתי התושבים ברחוב תל חי. לא נוכל לאשר ההעברה אם אין הסכמה. עד שלא תהיה הסכמה של כולם, האנטנה תישאר במקומה הנוכחי. אנחנו מקווים שחברות הסלולאר יסכימו להעבירה מזרחה לכיוון בית העלמין".

בעיריית כפר סבא מציינים כי הגיעו להסכם מצוין, מה קורה עכשיו בפועל?
"כרגע אנו ממתינים לחוות דעת של חברות הסלולאר למיקום החלופי האופטימלי. עיריית הוד השרון הסכימה להעתיק את האנטנה למיקום חדש בתנאי שיהיה מקובל על כל הצדדים, ובכלל זה תושבי כפר סבא הגובלים עם האנטנה, תושבי הוד השרון וחברות הסלולאר".