חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
מחקר: עגילים ומשקפיים מגבירים את הקרינה

 

חוקרים בספרד מצאו כי כאשר מחזיקים את הסלולרי צמוד לאוזן, עלולים עגילים או משקפיים עשויים מתכת להגביר את הקרינה למוח ב-25%, כך מפרסם הבוקר 'ידיעות אחרונות'. מומחה: הורידו את העגילים בזמן השיחה או דברו בדיבורית

 

פורסם ב- ynet ב- 31.5.06

 

 אנשים שעונדים עגילי מתכת או מרכיבים משקפיים בעלי זרועות מתכת סופגים קרינה סלולרית גבוה יותר, כך מגלה מחקר שנערך בספרד. על המחקר מדווח הבוקר העיתון 'ידיעות אחרונות'. מומחה ישראלי מציין כי עלייה כזאת בכמות הקרינה עלולה לעבור את התקן המותר.

 

במחקר, שפורסם בכתב עת מדעי להשפעות קרינה אלקטרומגנטיות על מערכות ביולוגיות, נעזרו החוקרים במודלים מתמטיים ובדגם של ראש אנושי שנבנה מחומר פלסטי סינתטי המדמה את הרקמות האנושיות. החוקרים הציבו מקור קרינה בסמוך לראש המלאכותי ומדדו את רמות הקרינה שנספגו לתוכו.

 

מאוחר יותר בוצע אותו ניסוי, הפעם עם חומר מתכתי שהוצמד לאוזן הדגם. מהמדידות התברר כי בנוכחות החפץ המתכתי עלתה רמת הקרינה ב-25% בהשוואה לרמות הקרינה המקורית.

 

"החפץ המתכתי משנה את התפלגות השדות החשמליים ועוצמתם", מסביר פרופ' רפי קורנשטיין, מומחה לקרינה בלתי מייננת מהפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, "והוא מגביר את כמות הקרינה שנספגת ברקמת המוח. עלייה של 25% ברמות הקרינה עלולה להיות מעבר לתקן, ויש סכנה להשפעות מזיקות של הקרינה".

 

קורנשטיין המליץ למשוחחים בטלפונים הסלולריים להשתמש בדיבורית, או להרחיק חפצים מתכתיים כגון עגילים או משקפיים בעלי זרועות מתכת בזמן שיחה שבה הנייד צמוד לאוזן.