חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
"הקרינה האלקטרומגנטית מעמודי חשמל מסוכנת מקרינה סלולרית"

טל שמש - אשדוד News

14.01.2009

הקרינה האלקטרומגנטית, בתחום החשמל, עוד יותר מהקרינה הסלולארית, היא זו שצריכה להדאיג את הציבור. כך טוענים בעמותת מלר"ז - המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר. אנשי המועצה מתבססים לדבריהם על מחקרים רבים שערך ארגון הבריאות הבינלאומי קבעו כי חשיפה לאורך זמן לשדות מגנטיים מגבירה פי שניים את הסיכון ללקות בסרטן (לוקמיה) אצל ילדים, החשופים לאורך זמן לשדה מגנטי בעוצמה העולה על 4 מיליגאוס.

לאור זאת, החליטה (מלר"ז) להרחיב את פעילותה ולבצע מדידות קרינה אלקטרומגנטית מעמודי חשמל ומתקנים חשמליים. המדידות יבוצעו על ידי צוות אנשי מקצוע מוסמכים (מהנדסים, הנדסאים וטכנאים), בפיקוחם של חברי הוועדה המקצועית של העמותה.
:
המדידה תתבצע באמצעות תחנות מדידה אוטומטיות נייחות שמבצעות ניטור (בקרה) רציף לפרקי זמן ממושכים, החל מיממה אחת ועד למספר שבועות. התחנות הנייחות יוצבו בדרך כלל בגני ילדים, בתי ספר, מרפאות, מתנ"סים, בתי חולים, בתי אבות, ועדי בתים גדולים או מרכזים ציבוריים אחרים המרכזים פעילות עירונית רבת משתתפים ובכל מקום בו יהיה צורך בכך. נתוני התחנות הנייחות והניידות יועברו  בשלב מאוחר יותר לאתר האינטרנט של מלר"ז www.malraz.org.il העוסק בתחום הקרינה בו יוצגו בשקיפות מלאה לידיעת הציבור ולביקורתו.

יו"ר מלר"ז חיליק רוזנבלום: "הבעיה המסוכנת יותר לציבור בתחום הקרינה נובעת דווקא ממתקני חשמל. וישנם מקומות בהם הקרינה ממכשירי חשמל עלולה להזיק מאד עקב  קרבה למקום יצירת הקרינה- לוח חשמל, שנאי, תחנת טרנספורמציה, קווי חשמל ועוד. הנושא רגיש יותר לילדים במיוחד והדגש הוא על היחשפות לטווח ארוך ובמשך 24 שעות ביממה".

לדברי העמותה, בימים אלה מתבצע פיילוט הפרויקט  וכבר התבצעו בשטח למעלה מ-20 מדידות.