חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
סוף טוב: העירייה תסבסד הטמנת כבלי החשמל מעל בית הספר תל''י

?Subject=וב: העירייה תסבסד הטמנת כבלי החשמל מעל בית הספר תל">אירית מרק   01.02.2009 - מקומון לוקל

העירייה החליטה להתחשב בבקשת ההורים המודאגים ולהטמין הכבלים על חשבונה
מעל בית הספר תל''י בהוד השרון עובר קו מתח גבוה של חברת חשמל. ההורים פנו לעיריית הוד השרון בבקשה לסבסד את העברת הקו בכדי למנוע סיכון חשיפת קרינה מהילדים.

באוגוסט 2008 נמדד שדה מגנטי עד 2.85mG בממוצע לשעות הפעילות בתוך הכיתות (3.1mG בשיא). יצוין כי המדידה התבצעה באוגוסט כאשר מערכות החשמל בביה''ס לא פעלו.

בנושא התקבלו מספר חוות דעת, כאשר בחוות הדעת מאת ד''ר זמיר פ. שליטא מיקרוביולוג רפואי, יועץ במפגעי סביבה אלקטרומגנטיים, ממליץ הד''ר על הרחקת הילדים לאלתר ממתחם זה: ''מחקרים מוליקולריים חדישים הראו ששדה מגנטי גורם בין היתר ליצירת רדיקלים חופשיים, שהם גורם מסרטן, ולהפעלת גנים קדם-מסרטנים, העלולים לאבד שליטה על חלוקות התאים, ולהפוך למסרטנים.

''בקריית גת מצאתי בשכונה אחת בבתים בהם חלו 9 ילדים במחלות סרטניות, שקווי חשמל שכונתיים הישרו שם שדות מגנטיים של כ-10 mG (גורמים אחרים, נבדקו והוצאו מכלל חשבון כמתחילי סרטן)''.


הילדים הועברו לכיתות אחרות

בתחילת השנה הועברו התלמידים מהכיתות החשופות לקרינה אל כיתות אחרות. המהנדס משה נצר טען כי הטמנת כבלי החשמל באדמה, תפחית את הקרינה בכיתות. ועד ההורים בבית הספר פנה במכתב מרגש לחברי מועצת העיר וביקש עזרתם הדחופה בפרשה.

השבוע הודיעה העירייה כי החליטה להיעתר לבקשה ולהטמין על חשבונה את כבלי החשמל.

העירייה בתגובה: ''עיריית הוד השרון שכרה מומחים על חשבונה אשר הגיעו לבדוק את המקום ולמרות שהבדיקה העלתה מעל לכל ספק כי אין סכנה ממשית לבריאות הילדים, הורה ראש העיר, חי אדיב, להתחשב ברצון ההורים ולהטמין על חשבון העירייה את כבלי החשמל. הביצוע יתקיים עפ''י תוכניות העבודה של העירייה''.