חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
נדחתה בקשה להציב אנטנה סלולרית נוספת על גג התחנה המרכזית בהרצליה

כיום ניצבות שתי אנטנות גבוהות של סלקום ופרטנר. חברת פלאפון ביקשה להציב אנטנה, אך ועדת המשנה דחתה את הבקשה. ''אנחנו מאוד מרוצים שעוד אנטנה לא תוצב, אבל אנחנו גם רואים שאין התקדמות לפינויה של התחנה'', אומר אייל שלו, ממובילי המאבק להזזת התחנה ממיקומה הנוכחי.

?Subject= בקשה להציב אנטנה סלולרית נוספת על גג התחנה המרכזית">שרון יונתן   05.02.2009 -לוקאל

לתושבים המתגוררים בסמיכות לתחנה המרכזית בהרצליה יש חלום. לקום בוקר אחד ולנשום אויר נקי ללא עשרות אוטובוסים מסביבם. כבר שנים שהם מייחלים לרגע שבו יפונה מתחם התחנה המרכזית ממקומו, אבל עד כה ללא הצלחה. כעת הם יכולים לפחות להתנחם בעובדה שלא תוצב אנטנה סלולארית שלישית על גג מבנה התחנה.

ועדת המשנה לתכנון ובנייה דחתה בקשה של חברת ''פלאפון'' להצבת אנטנה סלולארית נוספת על גג התחנה המרכזית בהרצליה. בהמלצת מהנדסת הועדה, דניאלה פוסק (מהנדסת העירייה), צוינו שלושה גורמים לדחיית הבקשה. הראשון הוא כי סוג האנטנות המבוקשות אינו נכלל בתמ''א (תכנית מתאר ארצית) וכי הספק השידור גבוה בהרבה מהספק השידור הקבוע בתמ''א. עוד עלה כי בבקשה המקורית להיתר דרשה החברה הצבת שלוש אנטנות ''עוקץ ניצב'' (אנטנה המוצמדת לקיר חיצוני של הבניין), אולם בפועל הדרישה הייתה להתיר בניית 3 תרנים כשכל אחד מהם הוא אנטנה בודדת ולא אנטנה מסוג עוקץ.

בנוסף, קבעה מהנדסת הוועדה כי הבקשה נדחית בשל הגבלת תרנים על גג מבנה. ''מאחר וגובה המבנה נמוך מ-12 מטר יש הגבלה לתורן אחד על גג הבניין. מאחר וכבר קיימים על פי התשריטים שני תרנים על הגג, לא ניתן לתת היתר לבקשה זו'', נכתב בדחיית הבקשה. ההצעה נדחתה פה אחד על ידי כל חברי הוועדה.

יש לציין כי במקום קיימות שתי אנטנות סלולאריות גבוהות של חברות סלקום ופרטנר, כאשר כבר בעבר דרשו התושבים המתגוררים בסמיכות ובעלי העסקים במתחם את הסרתן אך ללא הצלחה.

התושבים: אין תזוזה


''אפשר להגיד שאנחנו מאוד מרוצים שעוד אנטנה לא תוצב, אבל אנחנו גם רואים שארבע שנים של מאבקים ועדיין אין התקדמות לפינויה של התחנה'', אמר השבוע אייל שלו, המתגורר ברחוב רמב''ם הסמוך ונמנה על מובילי המאבק להזזת התחנה ממיקומה הנוכחי.

אחת מאבני הדרך במאבק הייתה עתירה שהוגשה לפני כשנה וחצי לערך בשם התושבים ועל ידי עו''ד שמואל סעדיה. בעתירה שהוגשה נגד חברת אגד, חברת נצב''א (בעלת הנכס), העירייה והמדינה דרש סעדיה מבית המשפט כי יתן צו מניעה זמני האוסר על המשיבות להפעיל את התחנה המרכזית או לאסור כניסת ויציאת אוטובוסים אל התחנה וממנה, התנעת תזוזת שטיפה או תדלוק אוטובוסים בתוך התחנה ובסמוך לה, וזאת בימי חול ומוצ''ש מהשעה 20:00 ועד 07:30 בבוקר למחרת, ובימי שישי – שבת וערבי חג לא יאוחר מארבע שעות לפני מועדי כניסת כל שבת וחג, ולא לפני שעתיים לאחר יציאת השבת או החג וכן לאסור את הפעלת המוסך, והפעלת מרכז לשטיפת מכוניות ו/או אוטובוסים.

בנוסף, דרש סעדיה בעתירה לאסור על הפעלת שער הברזלים הנוכחי ואת המוסך של אגד, כמו גם לאסור הפעלת תחנת התדלוק והשטיפה, ולאסור הפעלת שתי אנטנות סלולריות המצויות בתחנה.

מתברר כי בפועל, המפגעים שתוארו בעתירה עדיין ממשיכים להתקיים והופכים את חייהם של התושבים הסמוכים לבלתי נסבלים כמו שמתאר אייל שלו: ''המוסך של התחנה נמצא מתחת לבית של משפחתי והריחות והרעש משם פשוט בלתי נסבלים. יש שם מכונת שטיפה, מכונת צביעה ובנוסף לכך יש שמנים ודלקים המשמשים להחלפה וטיפול באוטובוסים של החברה מכל אזור השרון. כמו כן יש להם במוסך גם מדחס שמן שעושה את עיקר הרעש משבע בבוקר ועד שעות הערב וכן ביום שישי עד שעות הצהרים המאוחרות. מעבר למוסך בתחנה הם עובדים גם בשבת מאחר והאוטובוסים מתדלקים ואגד מבצעת עבודות פרטיות בתחנה.

''פעילות האוטובוסים לא מסתיימת בלילה כי הם מניעים אוטובוסים גם בשלוש בבוקר. מאחר ומדובר לא רק בתחנה מרכזית אלא גם בחניון יש שם פשוט כל הזמן עבודה נוספת בשעות לא שעות. כל הדברים האלו לא השתפרו מאז שהגשנו את העתירה שלנו. אנחנו עדיין לא רואים את האור בקצה המנהרה.

''הייתי אצל יעל גרמן לפני שנה בדיוק והיא התחייבה שהיא תעשה הכל לדאוג לפינוי המתחם. עברה שנה ושום דבר לא השתנה. לפחות היא עמדה בהתחייבות שלה שלא לאפשר הצבת אנטנות חדשות ללא אישור העירייה''.

את ההליך המשפטי מלווה מנחם שטרן, אף הוא תושב המתגורר ברחוב רמב''ם. השבוע הוא סיפר: ''מאז הגשת העתירה היו כבר שלושה דיונים קדם משפטיים בבית המשפט השלום בהרצליה, כאשר האחרון מהם לפני שבועיים. נכון להיום, השופטת כלל עדיין לא החליטה אם העתירה בכלל תתנהל. אנחנו מאוכזבים שהיא לא כופה על אגד לעמוד בתנאי רישיון העסק שלו ולא להפעיל את המוסך מעבר לשעה חמש אחר הצהריים ולהניע מנועים בלילות. נציג של אגד אמר בדיון לפי שבועיים שאין כל בעיה עם התחנה אבל מבחינת התושבים הסבל הוא עדיין רב. יש עדיין חריגות רבות ואי אפשר להתרגל לזה''.

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: ''עיריית הרצליה פעלה להוצאת תחנת אגד ממרכז העיר. על פי תפיסת העירייה מדובר במפגע סביבתי, המשמש הן כחניון לאלפי אוטובוסים העוברים בו במהלך היום והן כמוסך טיפולים. לוועדה המקומית הוגשה תוכנית בניין עיר הכוללת פיתוח מבני מגורים, מבני ציבור ושטחים פתוחים. הוועדה תציג את התוכנית לציבור ולאחר ההצגה תמשיך בדיון על אופן קידומה''.

בנושא האנטנות, הוסיפה העירייה: ''עיריית הרצליה והעומדת בראשה, יעל גרמן, נאבקת כנגד אופן התנהלות חברות הסלולאר במטרה שנושא הצבת האנטנות יוסדר, יבוצע בשקיפות, תוך יידוע הציבור ומתן אישור ופיקוח הרשות. האנטנות הסלולאריות הקיימות באתר הן ישנות והוצבו ללא אישור, עוד לפני החלת תמ''א 36 (במאי 2002) ולמרות התנגדות העירייה. מאז ועד היום דחתה העירייה בקשות להקמת אנטנות נוספות באתר''.