חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
מצאו את האנטנה המסתתרת על גג הבית
ביום בהיר אחד גילו תושבי רחוב המגינים בגן יבנה כי אנטנה סלולרית מסתתרת על אחד מגגות הבתים. אפילו ראש המועצה לא ידע על קיומה. מזל שיש אינטרנט שדרכו אפשר לגלות דברים

אילנית שומרון 

פורסם:ב- MYNET 12.04.09, 14:01

משחקים במחבואים: שכנה חדשה ולא רצויה הצטרפה לתושבי רחוב המגינים בגן יבנה - אנטנה סלולרית של חברת פלאפון. את האנטנה, שמוסתרת בין הרעפים של אחד מגגות הבתים, גילו התושבים דרך אתר האינטרנט של המשרד לאיכות הסביבה. גם ראש המועצה לא ידע על הצבת האנטנה מאחר שלא אושרה כלל על ידי הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה.

 

 

כ?24 דיירים מרחוב המגינים פנו לחברת פלאפון לאחר שגילו שבבית הפינתי של משפחת זרחי, ברחוב המגינים פינת שבו, הותקנה אנטנה סלולרית. "האנטנה ממוקמת על גג המבנה תוך כדי החבאתה מתחת לגג הרעפים", טענו במכתב השכנים. על פי הדוח שפרסם המשרד לאיכות הסביבה, עוצמתה המרבית המדודה של האנטנה זהה לאנטנה הנמצאת בתחנת הדלק דור שבצומת גן יבנה.

 

"אנטנה זו הוקמה בלב שכונת מגורים צפופה ובסמוך מאוד (כ?50 מטר) לשלושה גני ילדים", טענו השכנים. "למיטב ידעתנו, התחנה הוקמה ללא אישור של מועצת

גן יבנה, ללא אישור של הוועדה לתכנון ולבנייה - זמורה, ובוודאי שללא אישור של דיירי הבית המשותף (שלטענת הדיירים, הבית נמצא בחלקה שטרם נעשתה בה חלוקה חוקית - א"ש)". על המכתב חתמו גם נציגי ההורים משני גני הילדים שממוקמים בסמוך.

 

התושבים דורשים להסיר מיד את האנטנה הסלולרית ופנו לראש המועצה, דרור אהרון, בבקשה שיפעל במרץ להסרת "המפגע הבריאותי" כהגדרתם.

 

לטענת השכנים, לאנטנות שהציב השכן זרחי אין את כל האישורים הנחוצים. השבוע, במועצת גן יבנה אישרו את טענות השכנים: "המועצה לא התבקשה ולא נתנה כל אישור להצבת אנטנה סלולרית ביישוב. כל שכן בלב שכונת מגורים בקרבה כה גדולה למוסדות חינוך".

 

עוד נמסר מהמועצה כי אהרון פנה אל פורום החברות הסלולריות ולוועדה המקומית לתכנון ולבנייה על מנת להבין האם לאנטנה היתר ומטעם מי ניתן. דוברת מועצת גן יבנה, מרסל הדר, מסרה כי אהרון קיבל תשובה חד משמעית מוועדת זמורה כי לא נתנה אישור לאנטנה, ואילו הגורם שנתן היתר הינו המשרד להגנת הסביבה. "ראש המועצה נחוש ומביע התנגדות חריפה לעניין ויעשה כל שלאל ידו כדי להילחם על זכות התושבים לחיות ללא קרינה" אמרה.

 

לפני מספר שנים עסק בית משפט השלום בירושלים בתביעה דומה כשאנטנה הוצבה בבית, מוסתרת מעיני השכנים. בית המשפט חייב את חברת פלאפון בזמנו לשלם כעשרת אלפים שקל פיצוי לשכן התובע.

 

אילן זרחי, שעל גג ביתו הוצבה האנטנה, מסר בתגובה: "אין לנו בכלל אנטנה". לאחר שהבין כי ישנם רישומים של המשרד להגנת הסביבה טען זרחי כי הוא נמצא בעבודתו ודרש שנתקשר מאוחר יותר. ניסינו אבל משום מה לא ניתן היה להשיג את זרחי.

 

מפורום חברות הסלולאריות נמסר בתגובה: "האתר המדובר הוקם כחוק וקיבל את כל האישורים הנדרשים מהמשרד להגנת הסביבה. החברות הסלולריות בישראל פועלות על פי ההנחיות המחמירות של הגופים האמונים על הנושא מטעם מדינת ישראל ובהם משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה ועל פי המלצות ארגון הבריאות העולמי"

 

עוד מסרו כי "כל הגופים מעודדים, על פי עקרון הזהירות המונעת, הקמתן של יותר אנטנות במטרה להוריד את רמות הקרינה הן מהטלפונים הסלולריים והן מהאנטנות. התשתית הסלולרית בארץ היא מהבטוחות בעולם, ספי החשיפה בארץ הם כעשירית מההמלצה של ארגון הבריאות העולמי ומהנהוג במרבית המדינות בעולם".