חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
"אני, את הילדים שלי, לא מכניס למיקרוגל"

שנאי רב עוצמה של חברת החשמל, המוצב בתוך גן ילדים בתל אביב, מפיץ קרינה מסוכנת - ברמות גבוהות בהרבה מאלו המומלצות על ידי המשרד להגנת הסביבה. ההורים השביתו את פעילות הגן ועד שימצא פתרון קבע, הילדים יתארחו בגנים אחרים.

רן ליאור - נענע - 13.05.09

כ-40 ילדים בני חמש מגיעים ל"גן השחר" בתל אביב מדי יום, אל החיבוקים החמים של הגננות ואל הקרינה שמפיץ שנאי של חברת החשמל שמוצב בשטח המוסד.

רונן גולדשטיין, הורה של אחד הילדים הוא מבין מי שפועלים כעת להפוך את הגן של בנו למקום בטוח. "מסתבר שידעו על השנאי הרבה שנים, מעל לעשר. שלחו קצת מכתבים, אבל אף אחד לא הגיב - ככזה זה במדינה שלנו, עד שלא הופכים שולחן, שום דבר לא זז".

יש לציין, כי בבתי ספר ובגני ילדים רבים מותקנים שנאים כאלה - הסיכון שטמון בהם תלוי ברמת הקרינה שהם מפיצים. המשרד להגנת הסביבה מזהיר מקרינה שעולה על שלושה מיליגאוס. בפינת המשחקים בגן מדד קרול אברהם, מנכ"ל חברת "אקוטסט" ש קרינה של 11.2מיליגאוס. "לנכדים שלי" הוא אומר "לא הייתי נותן לישון כאן".

גולדשטיין מספר"לפני שבועיים התקשרו אלי מהגן ואמרו לי שהבן שלי לא מרגיש טוב. כשבאתי ראיתי שהוא ישן במקום בו נמדדה הקרינה הגבוהה".

על פי התקנות, השנאי אמור להיות מוקף בגדר, כדי שאף ילד לא יוכל להתקרב אליו, אולם במקרה של "גן השחר", . השנאי הוא חלק מהחצר בה משחקים הילדים, ושם נמדדה קרינה מסוכנת.

בתגובה החליטו ההורים להשבית את הפעילות במוסד החינוכי וגולדשטיין מבהיר: "אני את הילדים לא מכניס למיקרו". גם בעיריית תל אביב הבינו שיש בעיה ומסרו, כי כבר מחר יערכו במקום בדיקה נוספת. עד לפתרון קבע הילדים יעברו לגנים סמוכים.