חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
גברים הישמרו: קרינה סלולרית פוגעת בזרע ובפוריות

חוקרי אוניברסיטת ניוקאסל באוסטרליה פרסמו אזהרה חמורה לגברים: אל תחזיקו טלפונים סלולריים במכנסיים - זה עלול לגרום לכם לנזק לפוריות בעקבות פגיעה בזרע וב-DNA. זרעי הגבר שהיה חשופים לטלפון סלולרי קרינה במשך 16 שעות היה מופחת כושר תנועה.

חדשות 2 - 18.08.09

חוקרי אוניברסיטת ניוקאסל באוסטרליה פרסמו אזהרה חמורה לגברים: אל תחזיקו טלפונים סלולריים במכנסיים - זה עלול לגרום לנזק לפוריות בעקבות פגיעה בזרע וב-DNA. אז אם אתם רוצים ילדים, כדאי שתשימו לב להמלצות.

 

בדצמבר האחרון דיווחו חוקרים בראשות נאדר סאלמה מהפקולטה לרפואה באוניברסיטת טוקושימה שביפן כי ספירת הזרע של ארנבים אשר נחשפו לקרינה בעוצמה של 800 מגה הרץ במשך שמונה שעות ביום במשך 12 שבועות הייתה נמוכה.

 

בעקבות אותו מחקר נערך מחקר באוניברסיטת ניוקאסל באוסטרליה על גברים. שם נמצא כי זרעי גבר שהיו חשופים לטלפון סלולרי במשך 16 שעות היה מופחת כושר תנועה וחיוניות - שני מדדים מרכזיים של פוריות. בבדיקה נרשמו שינויים ביולוגים נוספים. בשבועות הראשונים היתה יציבות בספירת הזרע ולאחר מכן ירידה גדולה ופתאומית.

 

"16 שעות לאחר החשיפה היו ראיות ברורות של נזק ל-DNA", חשף איטקין לראשונה בכנס בנושא פוריות. "ממחקרים עולה כי החשיפה לקרינה גרמה לדליפת אלקטרונים מחלק אחד של תא הזרע לחלקים אחרים בתא וגורמת לפגיעה ב-DNA של הזרע".

 

אחד החוקרים, ג'ון איטקין, חוקר פוריות ידוע, מייעץ לגברים שלא להחזיק את הטלפון הנייד מתחת למותניים. "לבעיה הזו מגיעה תשומת לב מיידית", הוא אומר. "אנו ממליצים שגברים בגיל הפריון שמרבים להשתמש בטלפון הנייד ורוצים ילדים לא יחזיקו מכשירים אלה במצב פעיל מתחת לגובה המותניים".