חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
ארה"ב: חולים נחשפו בטעות לקרינה גבוהה

יותר מ-200 חולים נחשפו למינון גבוה של קרינה במהלך סריקות מוח במכשיר CT  המכשיר היה מכוון לרמה גבוהה יותר מאז פברואר 2008 והבעיה לא זוהתה במשך 18 חודשים.

מאת: יפעת גדות   |   כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת  - News1 - 11.10.09

גורמי בריאות רשמיים מקליפורניה חוקרים טעות רפואית חמורה שנעשתה במרכז הרפואי 'Cedars-Sinai' שבלוס אנג'לס, בו 206 חולים נחשפו למינון גבוה של קרינה במהלך סריקות מוח במכשיר CT.

הדוח התפרסם במקביל לכך שה-FDA (מינהל המזון והתרופות) פרסם הודעת אזהרה לבתי החולים בכל המדינה, בה הוא דורש מהם לבחון שוב את נהלי הבטיחות לגבי סריקות CT. הודעת האזהרה לא נשלחה רק למרכז 'Cedars-Sinai'.

מידת מינון היתר וההשפעה שלו על החולים היו משמעותיים, נאמר בהצהרה. ה-FDA, הזהיר כי מינוני יתר שלא מזוהים מעמידים את החולים בסיכון גבוה להפרעות ארוכות טווח מהקרינה.

גורמים רשמיים מבית החולים 'Cedar-Sinai' אמרו בסוף השבוע כי החולים קיבלו מינון קרינה גבוה פי שמונה מהמינון הרגיל במהלך בדיקות ה-CT, המשמשות לאבחון שבץ.

פקחי רדיולוגיה מטעם הממשלה חוקרים בימים אלו את נושא המינונים.

עוד נמסר מבית החולים, כי הם גילו את הטעות לגבי מינון היתר בחודש אוגוטס לאחר שחולה דיווחה על נשירת שיער לאחר הקרינה.

גורמים רשמיים קבעו כי המכשיר היה מכוון לרמה גבוהה יותר מאז פברואר 2008. הבעיה לא זוהתה במשך 18 חודשים וחולים אחרים גם הם סבלו מנשירת שיער זמנית ומהאדמה של העור.

מאחר שלא מדובר בתופעת לוואי שכיחה מסריקות CT מוח, בית החולים החל באופן מיידי בבדיקת הציוד והפרוטוקולים. כך נאמר בהצהרה שפורסמה על-ידי המרכז הרפואי.