חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
הצעת חוק: לאסור הכנסת סלולר לכיתות

ח"כ אריה ביבי מקדימה רוצה לשים סוף למכת הטלפונים הניידים, באמצעותם הילדים מצלמים את המורים בסתר ושולחים הודעות בשיעורים.

אריק בנדר | 15/12/2009  - NRG 

הודעות ס.מ.ס לחבר מהשולחן שליד, החלפת רינגטון באמצע השיעור, או עדכון בסטטוס האחרון בפייסבוק - כך נראים בימינו השיעורים, והמורים מתקשים לעמוד בשטף. בניסיון להחזיר את השקט והריכוז לכיתה, מגיעה הצעת חוק חדשה: נתפסתם מדברים בשיעור? הטלפון הסלולרי יוחרם ויוחזר להוריכם רק לאחר שיחת נזיפה.

 

כמעט כל ילד, מכיתה א' ועד י"ב, מגיע לבית הספר מצויד במכשיר טלפון סלולרי, מה שהפך בעיני המנהלים והמורים למכת מדינה. לא פעם הטלפון מצלצל בשיעור. הצעת חוק של ח"כ אריה ביבי (קדימה) באה להילחם בתופעה ומבקשת לאסור על תלמידים להשתמש בטלפון הנייד במהלך שעות הלימוד.

כל תלמיד יפקיד עם בואו לבית הספר את מכשיר הטלפון הנייד בתוך ארונית אישית, בתוך ארון בכיתה או בכל מקום אחסון אחר שבית הספר יקבע, ויקבל אותו בחזרה רק עם תום הלימודים. יוזם ההצעה, ח"כ ביבי, הסביר כי "השימוש בטלפונים ניידים בעת השיעור יוצר בעיות רבות, מה גם שמחקרים מלמדים ששימוש מרובה בטלפון נייד גורם לבעיות בריאות, בייחוד אצל ילדים, לכן אני מציע לאסור על תלמידים לעשות שימוש בטלפונים, לפחות במהלך השעות שבהם הם נמצאים בתחומי בית הספר".

לדברי ביבי, השימוש בטל פונים ניידים בזמן השיעורים הפך למטרד של ממש. "התלמידים מקבלים שיחות, מטלפנים או שולחים הודעות, זה יוצר הפרעות בלתי פוסקות למהלך השיעור ומשגע את המורים, לכן הפקדת הטלפון הסלולרי על ידי התלמידים במקום מוסכם, עוד לפני תחילת השיעור, תמנע הפרעות מסוג זה ותשפר את איכות השיעורים".

כמו בצרפת

ח"כ ביבי מציע גם סנקציה נגד תלמידים שיעברו על הוראות החוק ולא יפקידו את הסלולרי במגירה או בארונית: "אם הסלולרי של הילד יצלצל פתאום או שהוא ייתפס משוחח בסלולרי במהלך הלימודים, המכשיר יוחרם ממנו, הוריו יוזמנו אל המחנך או המחנכת, והם יקבלו את המכשיר בחזרה רק לאחר שיוסבר להם שבנם עבר על הוראות החוק".

אם החוק יאושר, הכנסת תלך בעקבות הסנאט הצרפתי שקיבל רק לפני כחודשיים הצעת חוק דומה, שלפיה תיאסר אחזקת טלפונים סלולריים בגני ילדים, בבתי ספר יסודיים ובחטיבות ביניים. הנימוק בו השתמשו בצרפת הוא הצורך להגן על בריאות הילדים.

שר החינוך הצרפתי הביע התנגדות לכך שהתלמידים ישתמשו בטלפונים בכיתה, אך עם זאת ציין כי מותר לתלמידים להחזיקם בילקוט, כיוון שהם משמשים אמצעי תקשורת עם ההורים לאחר שעות הלימודים. בנוסף להשלכות הבריאותיות, מחנכים ומורים בצרפת טענו כי השימוש בטלפונים הסלולריים מעודד אלימות. ילדים רבים מצלמים "מופעי מכות" בחצרות בתי הספר, במטרה להפיץ את הסרטונים ביוטיוב.

גם ח"כ חיים כץ (ליכוד) הניח לפני כחודש על שולחן הכנסת הצעה דומה. על פי הצעתו, מנהלי בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים לא יאפשרו כלל להכניס לבתי הספר טלפונים ניידים, אולם מנכ"ל משרד החינוך יוכל לתת אישור לשימוש בטלפון נייד במקרים מיוחדים.

הצעות החוק מתיישבות עם תוכנית שמוביל שר החינוך גדעון סער להגברת המשמעת בבתי הספר. בחוזר מנכ"ל של המשרד נאסר שימוש בטלפונים ניידים במהלך השיעורים ובזמן בחינות. בחוזר נקבע כי את המכשיר יש להשאיר בתיק כשהוא במצב סגור או כבוי ואין להציבו על השולחן בשום מקרה. כעת מבקשים בכנסת לעגן את האיסורים גם בחקיקה.