חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
האם המכונית ההיברידית בטוחה לשימוש?

במשרד להגנת הסביבה מתקשים להחליט.

">דניאל שמיל - Themarker - 28.01.2010

מכוניות היברידיות מזהמות את הסביבה פחות ממכוניות רגילות - אך האם הן פולטות קרינה מסוכנת? באחרונה פתח המשרד לאיכות הסביבה בחקירה בנושא, לאחר שבאוגוסט 2009 פירסם אתר "וואלה" תחקיר לפיו רמת הקרינה האלקטרו-מגנטית הנפלטת ממכוניות היברידיות גבוהה בהרבה מהרמה המירבית המומלצת על ידי המשרד לאיכות הסביבה. יבואנית הרכב ההיברידיות תקפו אז את מקצועיות הבדיקה.

 

לפי הטענות, הקרינה נובעת כביכול מחשמל רב הזורם בין המצבר שמאחורי המכונית למנוע החשמלי בחזיתה. צוות מומחים שבחן את המכוניות הגיש את המסקנות במהלך דצמבר 2009. תוצאות הבדיקה, שהודלפו לתקשורת, מעלות שמכוניות היברידיות אכן פולטות קרינה ברמת מסוכנת. הדו"ח לא פורסם בצורה רשמית, אלא נשלח ליצרני הרכב (הונדה וטויוטה) לבקשת תגובתם, שעדיין לא הגיעה. בינתיים כינס המשרד להגנת הסביבה ועדה מומחים לבחינת התוצאות של הבדיקה הראשונה. ברקע, יבואני טויוטה והונדה מאשימים את מומחי המשרד בחוסר מקצועיות, וטוענים כי "בעולם הרימו גבה כשקראו את הבדיקה הישראלית".

 

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה: "המשרד הזמין בדיקה של רמת הקרינה הנפלטת ממכוניות היברידיות, בהשוואה למכוניות רגילות משתי חברות שונות. עם קבלת תוצאות הבדיקה, במהלך דצמבר 2009, הועברו הדו"חות לקבלת התייחסות מפורטת מיצרניות כלי הרכב ההיברידיים. במקביל, ועדת מומחים שכונסה על ידי המשרד בראשותו של פרופ' אלי שטרן, מנתחת בימים אלה את ממצאי הדו"ח ותתייחס בהמשך גם לתגובות שיועברו מיצרניות הרכב. הוועדה תגיש את מסקנותיה במהלך פברואר".

 

"> כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת