חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
למרות החלטת המשרד להגנת הסביבה: סמירה מנסה לטרפד את פרסום מיקומי המשדרים

אחרי שהמשרד להגנת הסביבה הודיע כי יפרסם את מיקום משדרי הטלוויזיה והרדיו, שלח מנכ"ל הרשות השנייה מכתב הדורש להשאיר את המיקומים חסויים בשל "חשיבות לאומית ואסטרטגית".

גילעד נס ורויטל חובל - כלכליסט - 01/04/2010

המשרד לאיכות הסביבה בוחן מחדש את כוונתו לחשוף את מיקומיהם של משדרי הטלוויזיה והרדיו, לאור פנייה של מנכ"ל הרשות השנייה מנשה סמירה.

 

"בשל החשיבות הלאומית והאסטרטגית של אתרי השידור של הרשות, אין אנו מפרסמים את מיקומם המדויק", כתב סמירה למנכ"לי משרד התקשורת והמשרד להגנת הסביבה. "ברור לכל כי כל האתרים הם עם היתרים ופועלים בהתאם להנחיות".

המשרד להגנת הסביבה אישר את דבר הפנייה ומסר כי הבקשה נבדקת על ידי הלשכה המשפטית של המשרד.

 

באמצע פברואר פרסם "כלכליסט" כי המשרד להגנת הסביבה נעתר לבקשת אזרחים ועמותת אדם טבע ודין, ויחשוף באתר האינטרנט שלו את מיקומיהם של המשדרים כחלק ממחויבותו לפי חוק הקרינה הבלתי מייננת. החוק מורה למשרד להביא לידיעת הציבור את מיקומם של אביזרים פולטי קרינה, כדי לאפשר לציבור להתנגד להצבתם בקרבתו.

 

קצין הביטחון של המשרד, כמו גם הרשות השנייה, התנגדו לפרסום משיקולי ביטחון, אולם במשרד השתכנעו כי האמצעים הזמינים לגולשים באינטרנט ממילא מאפשרים את חשיפת מיקומם של המשדרים, וכי הצורך לאפשר לציבור להתגונן מפני המתקנים צריך לגבור על שיקולים אחרים.

 

באתר הרשות מוצגת כיום מפה שבה מצוינים מיקומם האזורי של המשדרים. מלבד זאת זמינים לעיון באתר היתרי הקרינה של המשדרים, אולם אלו אינם חושפים את מיקומם של המשדרים.

 

מהרשות השנייה נמסר בתגובה: "מערך השידור והאתרים הוא התשתית הלאומית להפצת השידורים הפתוחים, ובאמצעותו מופצים הערוצים המרכזיים של המדינה בשגרה ובחירום, ולכן אנו נמנעים מלפרסם את מיקומם המדויק. הצבת המשדרים מתואמת עם המשרד להגנת הסביבה והרשויות המקומיות והאזוריות שבתחומן נמצאים המשדרים, ועומדת בכל דרישות המשרד להגנת הסביבה בנוגע לרמות קרינה. מטעמים אלו אנו סבורים כי אין מקום לחשיפת מיקומם".