חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצרים



צפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
השר גדעון עזרא: לקרב את האנטנות לילדים

הבהלה הציבורית עשתה את שלה, האנטנות הסלולריות הורחקו מריכוזי אוכלוסייה, אבל בפועל החשיפה לקרינה רק גדלה. השר גדעון עזרא: "חושבים שאני משוגע, אבל זו האמת" (nrg - 17.10.06)

אם חששתם מהעובדה שלנוף הנשקף מחלון ביתכם התווספה לאחרונה אנטנה גבוהה ומאיימת, אפשר - אולי - להתחיל להירגע. במשרד להגנת הסביבה מסבירים: בניגוד לדעה הרווחת, הנוכחות של האנטנות הסלולריות בקרבת מרכזי הערים דווקא מפחיתה את סכנת הקרינה.

השר להגנת הסביבה גדעון עזרא וצוות משרדו עמלים בימים אלו על שינוי התפיסה הציבורית ביחס לסכנת האנטנות. "אני פוגש היום ראשי ערים ואומר להם שאסור להרחיק את האנטנות", מספר עזרא, "הבעיה היא שלהגיד את זה היום זה ממש טירוף. הם חושבים שאני משוגע, אבל זו האמת וזה הדבר הנכון מקצועית. הרחקת האנטנות רק גורמת ליותר נזק".

במשרד טוענים כי המתקפה התקשורתית נגד האנטנות הסלולריות היתה שגויה ומוגזמת. בלהט הפאניקה הציבורית נוצר מצב שבו האנטנות הולכות ומתרחקות ממרכזי הערים, אולם בפועל סכנת הקרינה רק הלכה וגברה.

לדברי השר עזרא, "טוב לילדים שעל גג בית הספר שלהם תהיה אנטנה, כי הם מדברים בטלפון וככל שהאנטנה מתרחקת הם נפגעים יותר. אני חושב שאנחנו צריכים לערוך מהפכה בתחום הזה ולהסביר שניתן להציב אנטנות, אלא שזה חייב להיות על פי חוק ולפי התקנים המחמירים ביותר של המשרד".

העיקרון שעליו מדבר עזרא נכון מבחינה טכנולוגית: ריבוי מוקדי שידור היא הדרך להפחית את עוצמת התדר הנפלט מהמכשיר הסלולרי, שמחפש תא שידור. מסר ברוח זו אכן הועבר לאורך כל התקופה באמצעות המשרד להגנת הסביבה, אולם המתנגדים להקמת האנטנות משמיעים גם טענות אחרות.

"החוק לקרינה בלתי מייננת, שהתקבל במידה רבה בלחץ אזרחי שאנחנו ריכזנו, מעניק סמכות רבה למשרד להגנת הסביבה שאמור להתקין תקנות לחוק עד סוף השנה", אומר אבי דבש, מנהל הפורום לסלולריות שפויה.

"אלא שעם הסמכות באה גם אחריות להביא לשימוש טכנולוגי המשרת את הציבור, ולא להפך. אני מקוה שהאמירות של השר לא יפגעו בעקרונות כמו יידוע של הציבור, גם בהקמת אנטנות קטנות, זכות התנגדות ופיצוי של החברות במקרה של ירידת ערך אזור המגורים. המשך נפנוף בסיסמה של פיזור אנטנות קטנות, כולל בבתי ספר ומוסדות קשישים, אינו מבשר טובות".

דבש מדגיש כי "פיזור אנטנות יכול לבוא רק עם הגדלת סמכות ועדות התכנון המקומיות, עיגון זכויות ציבוריות והסדרת נושא התקנים והמדידות.

לצערנו, אנו נחשפים מדי יום לפגיעה באוכלוסיות רגישות: ילדים במוסדות חינוך, קשישים בהוסטלים ועולים במרכזי קליטה, שבפירוש מנוצלים על ידי החברות והרשויות, באין פוצה פה. אם המשרד לא יעניק הגנה לכל אלו ולא יביא לפריסה מחודשת ומינימליסטית של האנטנות, כל המהלך החקיקתי יתברר לצערנו, כריק מתוכן".