חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
קמפיין חדש: אנטנה סלולרית בכל בית ספר

חברות הסלולר מסתערות על בתי הספר. הפגישה שנערכה בין אנשי משרד החינוך לנציגי החברות הסלולריות דנה בדרכים השונות להכניס את האנטנות אל תוך מוסדות הלימוד (nrg - 22.11.06)

האם בקרוב אפשר יהיה לראות אנטנה סלולרית על גג כל בית ספר? פגישה שנערכה בימים האחרונים בין נציגי משרד החינוך לנציגי החברות הסלולריות עשוייה להביא איתה בדיוק את הבשורה הזאת. בפגישה, שהיא המשך ישיר של כוונות המשרד להגנת הסביבה להכניס אנטנות למוסדות לימוד, הועלו דרכים לקרב את האנטנות לבתי הספר.

 

בעוד בעבר המשרד להגנת הסביבה התנגד לפריסה של האנטנות במקומות צפופים, בחודשים האחרונים מצהירים בדרג המקצועי שוב ושוב שיותר אנטנטות הן פחות קרינה במכשירים ולכן יש לדאוג לפריסה של אנטנות גם ליד מוסדות חינוך.

לפני כמה שבועות אמר השר להגנת הסביבה גדעון עזרא כי "הדבר הכי טוב הוא לשים אנטנה על כל בית ספר, לפי התקנות המחמירות של המשרד" - ועכשיו הופכת ההצהרה לתוכנית עבודה.

"הבהרנו לאנשי משרד החינוך שככל שיש יותר אנטנות יש פחות קרינה במכשירים", אמר מנכ"ל פורום החברות הסלולריות ליאור ורונה, "עשינו בדיקות בבתי ספר וראינו שיש פחות קרינה במקומות שלידם יש אנטנות וזו עובדה ידועה גם במחקר הבינלאומי".

אבל לא כולם מסכימים שצריך עכשיו להכניס אנטנות לבתי הספר. "החשש שלנו הוא שמשרד החינוך פותח פתח להצבת אנטנות סלולריות בבתי ספר, ועלול לפעול בניגוד להבטחות שנתן להורים והצהרות פומביות בדבר נקיטת פעולה להסרת אנטנות מבתי ספר", אומר אבי דבוש, רכז הפורום לסלולריות שפויה, "העסקה שהוא רוקח בהיחבא עם חברות הסלולר היא מעשה פושע ולא אחראי, מוסרית ועניינית.

משרד החינוך לא יוכל להסתתר מאחרי גבו הלא רחב של המשרד להגנת הסביבה בעניין ולטעון שאין לו עמדה. מחקרים בנושא מראים שיש מקום לחשש רב, בגלל רגישות ופגיעות היתר של מוחות הילדים הצעירים לקרינה. מוטב למשרד שימשוך ידיו מעסקים עם החברות, שיכניסו לקופתו כספים, ויגבה את ההורים הנאבקים למען בריאות ילדיהם".

ואילו ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי ראשי פורום החברות הסלולריות ביקשו להיפגש עם נציגי משרד החינוך ולהציג את עמדתם בנושא האנטנות. בפגישה הובהר לנציגים שמשרד החינוך פועל ויפעל בנושא האנטנות הסלולריות אך ורק על פי הנחיות הגופים המוסמכים במדינת ישראל: המשרד לאיכות הסביבה ומשרד הבריאות.