חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
גני הילדים נסגרו בגלל קרינה

ראש העיר הרצליה הורתה לסגור שני גני ילדים, לאחר שהתברר כי רמת הקרינה בהם גבוהה מהתקן (הארץ 08/11/06)

ראש עיריית הרצליה, יעל גרמן, הורתה בהחלטה תקדימית לסגור שני גני ילדים בעיר - "מרגנית" ו"כלנית"- ולהעביר את הילדים למיקום חלופי. החלטתה של גרמן התקבלה לאחר שהתברר כי רמת הקרינה האלקטרומגנטית בגנים גבוהה בהרבה מהתקן המומלץ של המשרד לאיכות הסביבה.

דובר העירייה אילן פילו סיפר כי הילדים הועברו באופן מייד למתחם חדש המרוחק מהמקום. יו"ר ועד ההורים העירוני, אלי יעקבי, סיפר למעריב כי "ועד ההורים העירוני והעירייה מבצעים בשבועות האחרונים בדיקות קרינה במוסדות החינוך".

לדבריו, באחד הגנים בוצעו שתי בדיקות נפרדות, אשר הוכיחו כי במקום קרינה הנובעת מקווי מתח גבוה העוברים מעל הגן. בגן נוסף נתגלתה קרינה גבוהה מארון חשמל שהיה בתוך המבנה.

מחברת החשמל נמסר בתגובה כי "קו המתח הגבוה המדובר קיבל את כל האישורים הדרושים, כולל מעיריית הרצליה. הקו עומד בהמלצות דוח ועדת המומחים, בנושא קרינה בלתי מייננת, שעוגנו בחוק, לקווים חדשים".

בחברה ציינו כי אם "מחשבים את השדה המשוקלל הממוצע שבו נמצאים הילדים במהלך שהותם במקומות שונים בגן, הרי שאין לייחס השלכות בריאותיות לקו הזה. אם העירייה מעוניינת בשינויים בקו, היא יכולה לפנות לחברת החשמל לביצוע הזמנה".