חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
אנטנות סלולריות - לא אצל העשירים

חברות הסלולר מאיימות כי ימקמו אנטנות רק באזורים שבהם הפיצוי לתושבים יהיה נמוך. מנכ"ל אחת החברות: "תבין לבד שלא מדובר באזורי העשירים" (הארץ 28.11.06)

מנהלי חברות הסלולר עמלים זה חצי שנה להשקיט את חששות הציבור מפני האנטנות הסלולריות; רק בשנה האחרונה השקיעו בקמפיין הסברה משותף כ-10 מיליון שקל, והתקציב אמור להכפיל עצמו בשנה הבאה. בקרב המנהלים אף עלתה באחרונה האופטימיות, בשעה שסקרים הציגו ממצאים, ולפיהם חשש הציבור מקרינת האנטנות יורד.

אך דווקא כשהדלי מתחיל להתמלא, מחליט אחד ממנכ"לי חברות הסלולר לבעוט בו בעוצמה. בשיחה עם TheMarker מאיים המנכ"ל, בעקיפין, על המועצה לתכנון ובנייה בכך שאם תתמיד בהחלטתה הזמנית לחייב את חברות הסלולר בשיפוי מלא (100%) בפני הרשויות המקומיות בגין ירידת ערך נדל"ן המצוי בקרבת אנטנות סלולריות, ישקלו החברות שיקולים נדל"ניים בבואן להחליט היכן למקם את האנטנות.

"אם יחייבו את חברות הסלולר בשיפוי מלא בגין ירידת ערך הדירות, ברור שנקים הרבה פחות אנטנות, הקרינה שנפלטת ממכשיר הסלולר רק תעלה, והאנטנות יוקמו באזורים שבהם מחיר השיפוי עבורנו יהיה נמוך יותר. תבין לבד שלא מדובר באזורים של העשירים", אמר אותו המנכ"ל.

המועצה לתכנון ובנייה אמורה לקבל בחודשים הקרובים את החלטתה הסופית בנוגע לגובה השיפוי שבו יחויבו חברות הסלולר בפני הרשויות המקומיות. על אף שנערמו עד היום תביעות בהיקפים של מאות מיליוני שקלים - רק מקצתן צפויות להיות מוכחות בבתי משפט.