חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
לא רק בנייד: חשש לקרינה גם משעוני המים

במודיעין רוצים לשדרג את המדידה של צריכת המים, באמצעות 15 אלף אנטנות זעירות, שישדרו את הנתונים משעוני המים. אלא שתושבי העיר אינם מוכנים לשלם את מחיר הקרינה הסלולרית (nrg 14.01.07)

החזית החדשה במלחמה באנטנות הסלולריות אינה נוגעת למכשירי הטלפון הניידים, אלא דווקא לשעוני המים, שנמצאים בכל מבנה בישראל. לאחרונה גילו תושבי העיר מודיעין, שמערך שדרוג שעוני המים בעיר כולל הצבה של כ-15 אלף אנטנות זעירות, שישדרו נתונים על צריכת המים.

העיר מודיעין, שעתידה לקבל החלטה חשובה כבר בשבועות הקרובים בנוגע לזהות שעוני המים , תידרש כנראה למלחמה לא פשוטה. בימים אלה נמצאת העירייה במשא ומתן עם מספר חברות בארצות-הברית, כשעל הפרק עומדת ההצעה להחליף את שעוני המים המסורתיים בעיר בשעונים ממוחשבים. אלא שמרגע שנודע דבר ההצעה לסגן ראש העיר, אלכס וינרב, שגם מחזיק בתיק איכות הסביבה, קמה בעיר צעקה.

שעוני המים הממוחשבים נחשבים לפריצת דרך בכל הקשור בניטור ובמדידה של כמויות מים, אולם בשנים האחרונות הורכבו על גבי השעונים אנטנות שידור זעירות, המשדרות ברגע אמת נתונים על מדד צריכת המים, על נזילות במקרה הצורך וגם על ירידה באיכות המים

 

מחיר הקידמה

 

העיר מודיעין, שחרתה על דגלה את נושא איכות הסביבה, סוערת בעקבות חשיפת הכוונה לשדרג את כל מערכת בקרת הצריכה הפרטית, וסגן ראש העיר וינרב היה הראשון להרים את הכפפה. החשש כי תושבי העיר ייחשפו כל העת לקרינה ממש מתחת לאפם, עלול להפיל את התוכנית החדשה והייחודית.

"אסור לתת לטכנולוגיה חדשנית להשתלט על חיינו", אומר וינרב. "שדרוג השעונים החדשים הוא בפירוש בזבוז כסף בשם הקידמה. ממצב של אפס קרינה במוני מים של היום, הולכים תושבי העיר לקבל 15 אלף מונים של ואט אחד - קרי 15 אלף ואט בכל העיר. לשם ההשוואה, במודיעין ובמכבים-רעות יש כיום כ-15 אנטנות סלולריות, שמשדרות בעוצמות של 90-120 ואט לנקודת שידור".

בימים הקרובים עתידה לקבל מודיעין חוות דעת של המשרד לאיכות הסביבה, שלומדת את הנושא ואת מדדי הקרינה הנפלטת מהשעונים. "מי מודיעין", חברת המים של העיר, מסרה בתגובה כי השדרוג נועד לחסוך את הצורך במודדי צריכת המים, שמסתובבי בין השעונים ורושמים את הנתונים. "מדובר בשעוני מים ממוחשבים מהמתקדמים בעולם", נמסר בתגובת החברה. "רמת הקרינה נמוכה ביותר עד אפסית, ויש לכך האישורים הנדרשים".