חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
האנטנות יוסרו ממרכזי הקליטה

למרות שהסוכנות היהודית מרוויחה מליון שקל בשנה מהאנטנות הסלולריות שמוצבות על מרכזי הקליטה, היא החליטה להסירן (nrg 8/3/07)

הסוכנות היהודית מרוויחה מליון שקל בכל שנה מהאנטנות הסלולריות המוצבות על גגות מרכזי הקליטה שהיא מפעילה. אבל תלונות העולים החדשים המתגוררים בהם הביאה את הסוכנות להחלטה להוריד את האנטנות מהגגות.

 

נכון להיום מוצבות אנטנות סלולריות ב-11 מרכזי קליטה של הסוכנות היהודית ברחבי הארץ, מערד, קריית-גת ואשקלון בדרום ועד נצרת-עילית, טבריה, וקריית-ים בצפון.

במרכזי הקליטה של הסוכנות מתגוררים כעשרת אלפים עולים חדשים, מתוכם 6,000 עולים מאתיופיה והיתר ממדינות ברית-המועצות לשעבר, מדרום אמריקה, מצרפת וממדינות ערב.

"הגיעו אלינו תלונות רבות של עולים חדשים וגם של דיירים הגרים בשכנות למרכזי הקליטה, החוששים מהשפעתן המזיקה של האנטנות הסלולריות על בריאותם", הסבירו בסוכנות, "חלק מהעולים סבורים שמישהו מרוויח כסף על חשבון בריאותם, למרות שכל האנטנות עומדות בתקנים המחמירים של המשרד להגנת הסביבה. לכן החלטנו להפסיק את הצבת האנטנות, למרות ההפסד הכספי הניכר".

ברוב מרכזי הקליטה כבולה הסוכנות היהודית בחוזים ארוכי טווח מול החברות הסלולריות. תוקפם של חלק מהחוזים יפקע בתוך שנה, ותוקפם של חוזים אחרים יפקע רק בעוד חמש שנים. בתום החוזים יורדו האנטנות הסלולריות ולא יוצבו אנטנות חדשות.

"החלטנו להעדיף את השקט הנפשי של העולים ואת הנמכת החששות שקיימים בצעדיהם הראשונים בארץ", אמר יו"ר הסוכנות היהודית זאב ביילסקי, שיזם את המהלך. "העולים צריכים לראות את הנכונות המקסימלית של מדינת ישראל לקלוט אותם ולמנוע כל חשש בלבם. למרות שלהחלטה זו יש מחיר כספי גבוה, טובת העולים ותחושתם קודמת לכל".