חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
מחקר מטעם חברת סלולר: הסלולר מסרטן

מחקר שמומן על ידי חברת סלולר בריטית קבע: סלולר מסרטן. החברה חשודה בקבורת הממצאים (כתב Local)

27.04.07

חברת הסלולר T-Mobile הבריטית הואשמה כי העלימה מסקנות של מחקר, על פיו משתמשי סלולר סובלים מנזקים אלה. כך מפרסם הסנדיי טיימס הבריטי, בגליון ה-15 באפריל 2007. כמו כן הוסתרו מסקנות המחקר, על פיהן יש לצמצם את שיעור הקרינה המותר לשיעור קטן פי אלף(!) מזה המותר כיום.

פעילים במאבק נגד הקרינה הסלולרית טוענים שהסתרת הדו''ח הינה חלק בנסיון למנוע דיון בנזקים הבריאותיים של הסלולר, בבריטניה. מכון המחקר שביצע את המחקר, The Ecolog Institute, מומן על ידי חברת הטלפונים הסלולריים. לחברה זו, טי-מוביל, 17 מיליון לקוחות סלולריים באיים הבריטיים.

מתוך מסקנות המחקר, שמומן על ידי חברת הסלולר: ''בהתייחס לתוצאות של המחקר, ניתן לסכם ולהסיק ששדות אלקטרומגנטייםבתדירויות כגון אלו של הטלפונים הסלולריים הינם בעלי תפקיד בהתפתחות סרטן. בעיקר מדובר בהתפתחות גידולים במערכת העצבים המרכזית.''

לטענת חוקר במכון המחקר, פטר נייצקה (Neitzke), כאשר הבינה חברת הסלולר שאלו הולכות להיות מסקנות המחקר, היא דרשה ביצוע מחקר חדש. חברת הטלפונים הגיבה בטענה כי ביקשה משלושה מכוני מחקר נוספים לבצע מחקרים מקבילים, על מנת לוודא את נכונות הממצאים, ולא על מנת לקבור אותם.