חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
הרחיקו את הילד משואב האבק

בעקבות מחקרים שנעשו על הקשר שבין לוקימיית ילדים למכשירים הפולטים קרינה אלקטרומגנטית, קורא ארגון הבריאות העולמי לצמצם את השימוש בהם (אלה הר-נוי וסוכנויות הידיעות 18/6/2007 פורסם ב- nrg)

ארגון הבריאות העולמי צפוי לפרסם היום הנחיות בינלאומיות למדינות החברות בו, שיתבקשו לנקוט צעדים על מנת לצמצם את פליטת הקרינה האלקטרומגנטית הגורמת לסרטן. מדובר בקרינה הנפלטת מקווי מתח, כמו גם ממייבשי שיער, מכשירי גילוח חשמליים, שואבי אבק ותנורי מיקרוגל - בשל קשר אפשרי בין פליטת הקרינה לבין לוקמיה של ילדים.

מדובר בהנחיות הבינלאומיות הראשונות מסוגן לגבי ההשפעה לטווח ארוך של גלים אלקטרומגנטיים על בריאותם של בני אדם. למרות שארגון הבריאות העולמי לא ציין נתונים לגבי שיעורי הצמצום הרצויים, הוא הביע תמיכה במחקרים שנעשו בארצות-הברית וביפן, שבהם נטען כי הסיכון לפתח לוקמיה בילדות מוכפל אם הילדים חשופים באופן יומיומי לשיעור גבוה יותר מ-0.4 מיקרוטסלה קרינה.

בעוד ארגון הבריאות העולמי מסר כי קשר ישיר בין גלים אלקטרומגנטיים לנזקים לבריאות טרם התגלה, אין להתעלם מהקשר השניים ויש צורך לנקוט בצעדי מנע. הקוווים המנחים הללו צפויים להפעיל לחץ על יפן, אשר אינה מנהיגה תקנות כלשהן בנוגע להשפעת הגלים האלקטרומגנטיים על גוף האדם.

בתחילת החודש הקים משרד הכלכלה, הסחר והתעשיה היפני גוף שמטרתו לשקול פיקוח על שדות מגנטיים בתדר נמוך, הנמצאים בסביבת קווי מתח חשמליים. לפי ארגון הבריאות העולמי, מכשירים חשמליים יומיומיים פולטים גלים אלקטרומגנטיים חזקים כאשר הם נמצאים בשימוש. המכשירים כוללים, בין השאר, מייבשי שיער, מכשירי גילוח חשמליים, שואבי אבק ותנורי מיקרוגל. תנור מיקרוגל פולט 8-4 מיקרוטסלה בטווח של 30 ס"מ, בעוד טלוויזיה פולטת 0.15-0.10 מיקרוטסלה בטווח של מטר. במסגרת ההנחיות, הארגון ציין צעדי מנע אשר מקובלים במדינות כמו איטליה והולנד, שם נדרש מרחק מסוים בין קווי מתח גבוה לאזורי מגורים או בתי ספר. דוח מפורט בנושא צפוי להתפרסם בשנה הבאה.

 

המומחים ממליצים

ד"ר דני וולף, מומחה לנזקי הבריאות של הקרינה האלקטרומגנטית, כלל לא מופתע מהחלטת ארגון הבריאות העולמי לפרסם הנחיות לנקיטת צעדים על מנת לצמצם את פליטת הקרינה האלקטרומגנטית הגורמת לסרטן.

"רוב המחקרים מצביעים על כך שיש קשר בין קרינה אלקטרומגנטית ללויקמיה אבל עדיין אין הוכחות חד משמעיות לכך", מסביר ד"ר וולף שמדגיש כי למרות זאת, עדיף להיזהר מאשר להצטער ולהימנע כמה שיותר מקרינה אלקטרומגנטית.

"קרינה כזו יכולה לבוא מקווי מתח של חשמל או טלפונים הסלולאריים. בנוסף, תמיד ידענו שגם המכשירים הביתיים פולטים קרינה אלקטרומגנטית, ביניהם לא רק המיקרוגל, מייבש השיער, שואב האבק והמיקרוגל, אלא גם הטלפון האלחוטי, הטלוויזיה, לפטופים וסדינים חשמליים".

ד"ר וולף מדגיש כי אין צורך לזרוק כעת את המיקרוגל או מייבש השיער, אך יש להימנע משימוש ממושך שעלול להיות מסוכן ולגרום לסרטן.

בין היתר ממליץ ד"ר וולף להימנע מישיבה קרובה וממושכת מידי לטלוויזיה, לא לשים לפטופ על הברכיים ולא לשים טלפונים סלולאריים בכיס המכנסיים. "המחקרים הראו כי בכל התחומים הללו הילדים מסתכנים יותר מאשר מבוגרים, ולכן כאשר מדובר בילדים, יש לנקוט משנה זהירות. אני ממליץ לא לתת לילדים לדבר בכלל בטלפונים סלולאריים או אלחוטיים".