חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
תולים את הנעליים

מפלגת הירוקים יוזמת מחאה נגד קווי המתח הגבוה וקוראת לתושבים להשליך עליהם נעליים (מיכל שפירא, 16/7/2007, nrg)

פעילי איכות הסביבה יוצאים למתקפה נוספת והפעם על הכוונת: קווי המתח הגבוה להולכת חשמל. בקמפיין חדש יקראו הירוקים לאזרחי המדינה להשליך נעליים על קווי החשמל כמחאה חברתית.

מחקרים שנעשו בשנים האחרונות הוכיחו כי קווי מתח גבוה עלולים להיות מסוכנים ולגרום לפגיעה באיכות חייהם ובריאותם של התושבים. בין היתר מצאו החוקרים קשר בין מגורים ליד קווי מתח גבוה לבין סיכוי גדול יותר לחלות במחלות, במיוחד בקרב ילדים. עקב גילוי הממצאים מדינות מערביות רבות החליטו להטמין בקרקע את קווי המתח הגבוה.

גם בישראל חלק מקווי המתח מוטמנים מתחת לאדמה, כך למשל נעשה בשיפוץ רחוב אבן גבירול בתל-אביב. פאר ויסנר, יושב ראש מפלגת הירוקים וחבר מועצת עיריית תל-אביב, החליט בעקבות זאת לצאת בקמפיין מחאה הקורא להטמין את כל קווי המתח הגבוהים הסמוכים למקומות מגורים. השיטה: השלכת נעליים לעבר קווי המתח - כך שכולם יוכלו להשתתף במחאה. "אנחנו קוראים לציבור הישראלי להתעורר ולקרוא לחברת החשמל לקבור את הקווים. קווי החשמל אינם פחות מאיימים מהטרור ומספר החולים בסרטן בעקבות קרינה אלקטרומגנטית אינה ניתנת לשיעור‭."‬

לאחרונה מספר תושבים אף לקחו חלק במחאת הנעליים והשליכו נעליים משומשות לעבר קו המתח ברחוב קינג ג'ורג‭.'‬ "הקו בקינג ג'ורג' הוא דוגמא אחת למה שקורה בכל רחבי העיר כאשר קווי המתח עוברים בסמוך למרפסותיהם של התושבים בתל-אביב כמו בערים אחרות, והעולם מחריש‭,"‬ הסביר ויסנר. הוא הוסיף כי במחאה זו אין סכנה גדולה שכן נעליים עשויות מפלסטיק או מבד ולכן אינן מוליכות חשמל. "צריך לקשור את הנעליים באמצעות השרוכים, זו לזו, ולזרוק אותן על קווי המתח‭,"‬ הסביר.