חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
ברגע האחרון: ילדי הגנים נפטרו מהאנטנה

שעות בלבד לפני פתיחתה של שנת הלימודים הוסרה אנטנה סלולרית שהוצבה על גג בניין בנשר בו שוכנים שני גני ילדים וצהרון. ראש העיר: הבטחתי וגם קיימתי.

אלי לוי
2/9/2007 7:21 (nrg)

מאבק ממושך ועיקש שבראשו עמד ראש עיריית נשר יחד עם עשרות הורים לילדים תושבי העיר, הוכתר הלילה בהצלחה, כאשר אנשי חברת הסלולר "פרטנר" הסירו את מתקן האנטנה הסלולרית של החברה שהיתה מוצבת במשך כמה שנים על גג בניין בו פועלים שני גני ילדים וצהרון, ובו מתחילים היום כמאה ילדים שנת לימודים חדשה.

המאבק צלח הודות לעקשנותו של ראש העיר דוד עמר. "אמרתי וקיימתי", הוא ציין, כשהבעת מנצח נסוכה על פניו. "הבטחתי לכולם שעד פתיחת שנת הלימודים לא תהיה אנטנה על הבניין, והנה הגענו לרגע. חשוב לדעת כי לא תוצב במקום האנטנה שהוסרה שום אנטנה אחרת בשום מקום בעיר".

לפני כמה חודשים רכשה העירייה מההסתדרות את הבניין, שממוקם בשכונת גבעת נשר. יחד עם הרכישה הועבר ב"ירושה" גם חוזה עם חברת "פרטנר" שמעניק לה אפשרות להציב את האנטנה הסלולרית על גג המבנה עד סוף שנת 2008.

ראש העיר ואנשיו, כמו גם התושבים, לא קיבלו את רוע הגזירה ולא עברו על כך לסדר היום. עמר החל בפעילות משפטית שמטרתה להסיר את האנטנה, בכדי להביא לשלומם של עשרות הילדים שמגיעים למבנה המשמש גם כשלוחה של המתנ"ס המקומי בשעות אחר הצהריים.

 

ההמון הזועם נרגע

מן העבר השני, תושבי האזור הזועמים החלו בפעילות ציבורית ובהפגנות. ההורים איימו כי לא ישלחו את ילדיהם לגנים ולצהרון בבניין. בכמה מקרים אף נרשמו אירועים פליליים במקום, כאשר אלמונים הציתו את המתקן של האנטנה וגרמו למבנה נזקים כבדים. בשלב מסוים אפילו המשטרה נכנסה לתמונה.

הלילה הגיעה הפרשה לסופה הטוב, רגע לפני פתיחת שנת הלימודים ושעות בלבד לפני שעשרות הילדים מגיעים לגנים ולצהרון. אנשי "פרטנר" הסירו חלקים מהמתקן, ושיתקו למעשה את פעילות האנטנה. במהלך שעות הבוקר יסתיימו העבודות.

"הכי חשוב שהילדים יהיו במקום שלא מסכן אותם", אמר ממלא מקום ראש העיר פרדי מליק, שהופקד על מבצע הסרת המתקן. "העירייה השקיעה בבניין הזה שישה מיליון שקל לרווחת התושבים, ועכשיו רק נותר שהציבור ייהנה ממנו ללא חשש מקרינה מעל הראש".