חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
מחקר: סלולרי בבי"ח משבש פעילות מכשירי החייאה
חוקרים בהולנד מצאו כי הפעילות האלקטרומגנטית של הסלולרי גרמה לכיבוי ושיבוש פעילותם של מכשירי החייאה בבתי חולים. 75% מהארועים שדווחו הביאו את החולים לסכנת חיים

ד"ר איתי גל 

פורסם: 09.09.07, 00:55

 (ynet)

הרופאים וגם המטופלים לא מתנתקים מהחבר הכי טוב שלהם - הסלולרי, בכל מקום בבית החולים. אבל עתה מזהירים חוקרים בהולנד כי הסלולרי עלול להפסיק את פעולתם של מנשמים וקוצבי לב. ממצאי המחקר החדש פורסמו בגליון החדש של כתב העת Critical Care.

 

 

החוקרים מאוניברסיטת אמסטרדם אספו דיווחים של מעל 50 מקרים בהם גלים אלקרטומגנטיים מטלפונים סלולריים גרמו לשיבושים במיכשור רפואי בבית החולים. 75 אחוז מהמקרים הביאו לשיבוש חמור של המיכשור הרפואי שגרמו לסכנת חיי אדם.

 

 

במחקרם בדקו החוקרים מהולנד 61 מכשירים רפואיים. הם מצאו כי היו אלה אותות טכנולוגיית ה-GPRS (המשמשים בין היתר לתקשורת האינטרנט האלחוטי בסלולרי) שגרמו להפרעה בפעילות המכשירים הרפואיים. בין היתר גרם הסלולרי להפסקת הזרמת עירוי לתרופות המצויות במזרקים אוטומטיים, ושיבוש גם בפעולת קוצבי לב חיצוניים.

 

 

"על הסלולרי להימצא מרוחק לפחות מטר מהציוד הרפואי כדי שלא יגרום להפרעה בפעילותו", אמרו החוקרים, "מיכשור ההחייאה והטיפול הנמרץ פגיע מאוד להפרעות האלקטרומגנטיות המועברות על ידי הסלולרי".

 

 

ממצאי המחקר סותרים מחקר קודם שפורסם קודם לכן השנה על ידי חוקרים מהמרכז הרפואי מאיו קליניק בארצות-הברית, שמצא כי בתקופת המחקר שנמשכה חמישה חודשים, לא נרשמו כל הפרעות משמעותיות בתפקוד הציוד הרפואי, למרות השימוש בסלולרי בבית החולים.