חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
ח"כ פינס: "כל אנטנות הסלולר מהדור השלישי בישראל מוצבות בניגוד לחוק"

בדיון בוועדת הפנים ואיכות הסביבי בכנסת התברר כי במשרד להגנת הסביבה קיים כיום רק פקח אחד הרשאי לפקח על הקרינה הנפלטת מהאנטנות; ח"כ פינס: "זוהי בדיחה שיש מפקח בודד ממטולה ועד אילת" 

ליאור ליברובסקי (אייסניוז)

בדיון בנושא הקרינה הבלתי מייננת שנערך השבוע בוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת, אמר יו"ר הוועדה, ח"כ אופיר פינס (עבודה), כי "כל 4,500 האנטנות הסלולריות מהדור השלישי המוצבות כיום בישראל, מוצבות בניגוד לחוק". הדברים נאמרו בתגובה לדבריה של נציגת משרד הפנים בדיון, עו"ד כרמית יוליס, אשר אמרה שתוכנית המתאר הארצית הקיימת אינה מאפשרת כלל להקים אנטנות מהדור השלישי.
 
בדיון, שמטרתו היתה אישורן של תקנות הקרינה הבלתי מייננת שנועדו להסדיר את התקנתם והפעלתם של מקורות קרינה ולהגן על הציבור מפניהם, אמר ח"כ פינס כי לא יסכים "שהפיאסקו של הקמת אנטנות מוסוות בבתי מגורים יימשך. צריך למצוא את נקודת האיזון בין פריסת הרשת הסלולרית לבריאות הציבור".
 
במהלך הדיון נודע למשתתפים כי במשרד להגנת הסביבה יש היום רק פקח אחד אשר רשאי לפקח על הקרינה הנפלטת מאנטנות. בתגובה לכך, אמר ח"כ פינס ש"הציבור משלם ביוקר על כך שאין אכיפה יעילה במשך 18 שנים. זוהי בדיחה שיש מפקח בודד ממטולה ועד אילת".
 
ח"כ דב חנין (חד"ש), הפעיל בענייני סביבה, אמר במהלך הדיון ש"המשרד להגנת הסביבה התפשר עם חברות התקשורת וחברות הסלולר", והודיע שלא יתמוך באישור התקנות. לדבריו הצטרף גם ח"כ משה גפני אשר אמר ש"התקנות הן תוצאה של פשרה, ועדיף היה שלא היו באות לעולם".
 
הוועדה תתכנס בשבוע הבא על מנת לסיים את הדיון ולאשר התקנות.