חנות מדי קרינה וציוד נלווה


הצגת כל המוצריםצפייה בעגלה
עגלת הקניות שלך ריקה.

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
הכנסת מקשה על חברות הסלולר: חל איסור התקנת אנטנות סלולריות בדירות מגורים ומרפסות; החברות יילחמו בהחל
חברות הסלולר היו ערוכות לכך כי החוק יכלול רק את הדירות עצמן ולא את המרפסות והעובדה שגם תחום המרפסת בדירה נסגרת בעבורן הוא משמעותי, כיוון ששם רוב האנטנות מותקנות

12:49 24/10/07

הבוקר (ד') אישרה פה-אחד ועדת פנים להגנת הסביבה בכנסת את התקנות אותן הציע השר להגנת הסביבה לחוק הקרינה הבלתי מייננת, ולפיהן חל איסור התקנת אנטנות סלולריות בדירות מגורים ומרפסות.

חברות הסלולר היו ערוכות לכך כי החוק יכלול רק את הדירות עצמן ולא את המרפסות והעובדה שגם תחום המרפסת בדירה נסגרת בעבורן הוא משמעותי, כיוון ששם רוב האנטנות מותקנות.

בעקבות ההחלטה מסר פורום החברות הסלולריות כי "הפגיעה של  התקנות החדשות בחברות הסלולר היא קשה, כואבת ומעמדיה בפסק את היכולת של החברות להמשיך ולפתח את הרשתות". עוד נמסר מן הפורום כי החברות יילחמו עד חורמה בהחלטות שהתקבלו היום, וככל הנראה יש גם כוונה לפנות לערכאות משפטיות.

עוד הוחלט היום בוועדת הפנים על קביעת עונשי מאסר וקנסות למנהלי חברות המפרים את התקנות, הכנסת מנגנון עידכון לתקני סף חשיפה לציבור וחיוב המודדים של הקרינה המוזמנים על ידי הצרכנים לדווח על קשר כלכלי משמעותי עם חברות הסלולר וזאת כדי למנוע ניגוד אינטרנסים.

אבי דבושף רכז הפורום לסלולריות שפויה מסר כי, "נושאים רבים לא הוסדרו בתקנות ובראשם יידוע הציבור על התקנת אנטנות וביטול הפטור מהתיר בניה למתקני גישה אלחוטיים".

עוד נמסר מפורום החברות הסלולריות כי התקנות שעברו היום הם למעשה פגיעה בתשתית הסלולרית כתשתית לאומית, "התקנות נכנסו לאזורים בהם הם לא אמורות להיות, כלומר בתחום התכנוני ממש".